O mně

http://mafia.frajirek.cz/mafia.frajirek.cz

Náhodné fotografieněco o hře 2

Ovládání

Všechny triky a kouzla děláte pouze za pomocí několika kláves(všechny si můžete samozřejmě libovolně nadefinovat). Zpočátku může někomu přijít ovládání hry divné a nepochopitelně složité, avšak vše je pouze a jenom o zvyku a o tom, jak hru často hrajete. K základním pohybům ve hře slouží chůze dopředu, dozadu, výskok a přikrčení. Dále zde je jedno tlačítko k běhu, takže pokud ho držíte a váš pohyb směřuje k nepříteli, tak vaše postava běží. K boji jsou zde určeny čtyři další klávesy a to na úder do pasu, úder na hlavu, kop do pasu a kop na hlavu. Všechny tyto čtyři základní útoky můžete používat v jakékoliv poloze, tedy jak ve vzduchu, ve stoje, tak i v přikrčení. Dále lze provádět několik jednoduchých bojových akcí, jako třeba kop z otočky(šipka od soupeře + kop na hlavu), podmet(šipka od soupeře + kop do pasu) a každá postava umí dvě speciální akce, které provedete jednoduše tak, že se přiblížíte co nejblíže k soupeřovi a zmáčknete buď úder do pasu nebo kop do pasu. Ať už děláte jakýkoliv z těchto triků, všechny jsou svým způsobem legrační. Postavy se komicky kroutí a vydávají prapodivné zvuky. Jako poslední tlačítko je zde blok, který vám slouží na obranu proti soupeřovi.


Kouzla

Důležitou částí ve hře jsou kouzla. Tak jako u úderů i kouzla děláte za pomocí šipek/kláves. Všechny postavy ovládají jiný počet kouzel(všechny je můžete vidět, když při souboji zmáčknete F4), někteří vrhají různé firebally, jiní používají svoje speciální bojové útoky, někdo má zas schopnost různě se teleportovat po mapě, atd.. Jak je zřejmé, kouzel je zde tedy habaděj a o jejich významu v boji není třeba pochybovat. Pokud se chcete nějaké kouzlo u vašeho oblíbeného bojovníka naučit, je třeba porozumět kombinacím, ve kterých je dané kouzlo zobrazeno. Jakmile zmáčknete F4, uvidíte několik písmen vyjadřující ono kouzlo, které když v určitém pořadí namačkáte, tak se vám povede daný trik. Všechny značky jsou zkratky anglických výrazů, jako LP/HP(low/hight punch), LK-HK(low/hight kick), B/F(back/forward)
U/D(up/down), atd., takže vám jejich porozumění a naučení určitě zpočátku nějaký ten čas zaberou. Pokud se ale některá kouzla u vašeho bojovníka naučíte správně používat, může se z vás stát snadno masový vrah v Mortal Kombatu.


Zbraně

Téměř každá postava(mimo Gora) může v boji vytáhnout svoji speciální zbraň(jak ji vytáhnout se můžete podívat v boji, když zmáčknete F4), kterou zle použít pro účinnější ničení nepřátel. Zbraně jsou u jednotlivých bojovníků různorodé, někteří mají pouhý meč nebo palici, ale třeba takový Sub-Zero má kouzelnou mrazící hůl, se kterou když se někoho dotkne, tak ho zajisté zmrazí. Pokud si ale vytáhnete na pomoc danou zbraň, neznamená, že vám zůstane až do konce zápasu(soupeř vám ji může kdykoliv vyrazit a následně také sebrat nebo hodit po vás). V některých mapách se na zemi objevují předměty jako kameny, lebky, které můžete sebrat(přikrčení + tlačítko pro běh) a automaticky je hodíte po soupeři. Tyto předměty se určitě vyplatí sbírat, neboť neubírají zas tak málo a po jejich zasažení soupeře se protivník srazí k zemi.


Módy

Jak již bylo zmíněno, ve hře máte na výběr z celkem pěti módů hry. Zpočátku se zdá, že je to na hru takovéhoto žánru až moc, ale opak je samozřejmě pravdou. Každý mód se sice od jiného v něčem liší, ale všechny jsou založeny stejně na tom samém a to bojích 1 vs. 1.

Prvním módem hry je naučný trénink , který by vás měl naučit jak se má bojovat. Ze začátku ho mohu jenom doporučit, neboť si zde můžete zahrát jak sami proti počítači(buď aktivnímu nebo neaktivnímu), tak proti jinému lidskému protivníkovi. Vybíráte si zde vašeho a oponentova bojovníka, popřípadě obtížnost počítače, prostředí a to je všechno.

Druhým módem je tournament . Jedná se o klasický vyřazovací systém, ve kterém vždy jeden postoupí a druhý vypadne, až zbude jen jeden poslední, který porazil všechny ostatní a ten vyhrává. Tournament si můžete zahrát buď ve čtyřech nebo osmi hráčích, přičemž lidských hráčů může hrát 1-8(zbytek se doplní oponenty).

Třetím způsob hry, který Mortal Kombat 4 nabízí je endurance . Zde můžete hrát buď klasickou kampaň s tím rozdílem, že se vám počet životů z jednoho zápasu přenáší do druhého, takže to je pro ty, kterým se už zdá kampaň jednoduchá. Druhou možností je hra human vs. human, kde postupně hrajete za všechny postavy(jakmile s jednou prohrajete, hrajete za druhou), tak dlouho dokud jeden z vás nevystřídá všechny postavy, čímž prohraje.

Jako čtvrtá možnost se vám nabízí team hra , ve kterém si každý tým vyberete 1-5 bojovníků, kteří pak spolu postupně vyřazovacím systémem bojují. Vyhrává ten, který dříve zlikviduje všechny soupeřovy bojovníky.

Poslední volbou je klasická kampaň . Zde máte na výběr z 5 různých levelů obtížností. V každém sloupci se musíte postupně probojovat s vaším bojovníkem až k samotnému Shinnokovi, po jehož poražení jste dohráli hru. Shinnok je ze všech postav ve hře teoreticky nejsilnější, neboť má vlastnost převtělit se do jakéhokoliv jiného bojovníka a využívat jeho schopnosti. Mnohem silnější je ale podle mě princ Goro, se kterým se utkáte vždy před Shinnokem. tato čtyřruká potvora umí opravdu zajímavé triky, které vás dokáží během chvilky dostat do bezvědomí a je tedy na něj potřeba ta správná taktika, jinak ho asi jen tak neporazíte.
Úsměv!!!
Tak to je zhruba tak všechno o Mortal kombat čtyřce. Určitě je škoda, že na platmorfmu pc nevychází mnoho her, jako jsou právě tyto. Mortal Kombat 4 má sice nějaké chybky a málo jich rozhodně není. I přes to se jedná o jednu z nejlepších doposud vydaných her tohoto žánru, která vás určitě bude bavit a za to zahrání rozhodně stojí...Komentáře k článku

 

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek